Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Peeling do stóp – jakie są jego zalety i jak często go wykonywać?

Peeling do stóp – jakie są jego zalety i jak często go wykonywać?

Peeling stóp nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak chociażby peeling twarzy, a szkoda. Jest on bowiem niezbędny, jeżeli pragnie się tego, aby stopy prezentowały się atrakcyjnie. Dobrze byłoby poznać największe zalety tego prostego zabiegu, a także dowiedzieć się, w jaki sposób należy go przeprowadzić. Warto byłoby też mieć świadomość tego, czym kierować się przy wyborze peelingu do stóp. 

Peeling stóp – po co i jak należy go wykonywać?

Peeling stóp jest najczęściej wykonywany latem. Zabieg ten jest szczególnie popularny wśród przedstawicielek płci pięknej, które chcą nosić klapki i sandały. Aby jednak stopy prezentowały się dobrze, nie wystarczy wykonywać peelingu w miesiącach letnich. Najlepiej byłoby robić to minimum raz w ciągu każdego tygodnia. Dzięki systematycznemu wykonywaniu peelingu będzie można liczyć na:

  • usunięcie zrogowaciałego naskórka
  • oczyszczenie stóp z zabrudzeń
  • wygładzenie skóry i nadanie jej miękkości
  • przygotowanie stóp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych

Po starannie wykonanym peelingu stóp konieczne jest zastosowanie kremu nawilżającego. Dzięki temu, istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że stopy będą prezentowały się atrakcyjnie. Bez obaw będzie więc można wykonać pedicure, jak również włożyć urocze sandały czy klapki. 

Jaki peeling do stóp wybrać?

Wiele osób pragnących poprawić wygląd swoich stóp może zastanawiać się nad tym, jakiego rodzaju peeling do stóp wybrać. W drogeriach i aptekach można najczęściej znaleźć dwa rodzaje peelingów: enzymatyczny oraz ziarnisty. Ten drugi lepiej sprawdzi się w przypadku silnych zrogowaceń i wytrzymałej skóry. Jeżeli jednak skóra na stopach jest wyjątkowo delikatna, lepiej postawić na peeling enzymatyczny do stóp. Bazuje on zazwyczaj na bromelainie oraz na papainie. Obydwa składniki są naturalne i niezwykle pomocne w skutecznym, ale łagodnym usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

W skład peelingów ziarnistych wchodzą natomiast zmielone pestki różnego rodzaju owoców, a także drobinki muszli. Peeling enzymatyczny wymaga pozostawienia na stopach przez mniej więcej kwadrans. Tyle wystarczy, aby znajdujące się w nim enzymy mogły efektywnie zadziałać. Po upływie piętnastu minut, kosmetyk należy spłukać. Jeśli chodzi zaś o peeling ziarnisty, należy masować nim skórę stóp przez kilka minut, a później można od razu obmyć stopy wodą.

Bardzo istotne jest to, aby dobrać peeling odpowiedni dla siebie. Dobrym pomysłem wydaje się więc testowanie różnego rodzaju preparatów po to, aby znaleźć ten, który okaże się najbardziej pomocny.

Powrót na górę