Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Chcesz zrobić własną świecę sojową?

Chcesz zrobić własną świecę sojową?

Marzysz o tym, by stworzyć własną świecę sojową? Chcesz mieć możliwość, korzystania z niej i czerpania satysfakcji, z właściwości, które ci zapewnia taka własnoręcznie wykonana świeca sojowa? Zatem warto się dowiedzieć, jak stworzyć świecę sojową, co zresztą nie powinno być trudne, jednocześnie co jest nam do tego celu niezbędne. 

Co nam się przyda do stworzenia własnej świecy sojowej?

Oczywiście świece sojowe, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co zresztą nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia, wyróżnia je przede wszystkim brak parafiny, której spalanie w pomieszczeniach zwłaszcza zamkniętych, jest dosyć niebezpieczne dla naszego zdrowia. Z tego też powodu coraz częściej wybieramy wosk typowo sojowy, jaki produkowany jest z nasion soi, możemy też ją stworzyć samodzielnie z poradnika jak zrobić świece sojowe od Topwosk. Potrzebne będą nam takie produkty jak:

  • Odpowiednie olejki eteryczne, uwzględniające przy tym rodzaj mieszanki zapachowej, jaka jest nam najbardziej bliska
  • Knot biały ewentualnie bawełniany
  • Wosk sojowy
  • Szklane naczynie, w jakim dojdzie do stopienia wosku
  • Szklany słoiczek, w którym będzie mieścić się nasza świeca 
zrobione świeczki sojowe DIY

Jakie są etapy tworzenia własnej świecy sojowej? 

Jak zrobić świece sojowe, gdy idzie o poszczególne etapy naszych działań? Na samym początku, musimy przygotować niezbędną dla nas ilość wosku do świecy sojowej, potem doprowadzić do jego rozpuszczenia, a następnie dodajemy olejki eteryczne. Kolejny krok uwzględnia umiejscowienie w niej kontu, i w bezpieczny sposób przelanie jej do szklanego pojemnika, zapewniając jej miejsce do tego, by mogła ona wystygnąć. Skoro więc już wiemy, jak stworzyć świece sojowe, to warto przekonać się o tym, czy samodzielne ich wykonanie nie jest lepszym rozwiązaniem oraz pomysłem, od zakupu gotowych, zwłaszcza że na rynku znajdziemy gotowe zestawy do produkcji świec sojowych. 

Powrót na górę