Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i dzieci – łagodne, pełne świeżości, o leczniczym działaniu

Kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i dzieci – łagodne, pełne świeżości, o leczniczym działaniu

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci, to te, które zazwyczaj wybieramy najstaranniej. Skóra zdrowego dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a skóra dziecka dotkniętego chorobą skóry, na przykład atopowym zapaleniem skóry  AZS – wymaga wyjątkowej pieczołowitości w wyborze odpowiednich produktów

Wybierając kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i dzieci warto zdecydować się na produkty, które mają działanie:

– natłuszczające,

– nawilżające,

– wspomagające regenerację.

Na jakie składniki warto zwracać uwagę?

Często stosowanym składnikiem kosmetyków dla niemowląt jest lanolina, czyli produkt powstający podczas procesu oczyszczania owczej wełny. Lanolina jest emolientem, oznacza to, że pozwala zatrzymać wilgoć w skórze.

Składnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest również owies. Owies świetnie łagodzi stany zapalne, nawilża i zmiękcza skórę. Pediatrzy i dermatolodzy często polecają kosmetyki zawierające właśnie ten składnik.

Kąpielowa oliwka

Prócz kosmetyków do kąpieli, takich, jak płyn do kąpieli warto do wanienki z wodą dodać również oliwkę. Powinien to być kosmetyk przeznaczony specjalnie dla dzieci, zestawy do kąpieli dla dzieci zazwyczaj zawierają tego rodzaju produkt.

Podczas kąpieli warstwa oliwki na powierzchni wody osadza się na skórze dziecka, tworząc na niej ochronny film. Stosowanie tego rodzaju kosmetyku jest ważną częścią procesu utrzymania remisji w takich chorobach jak AZS. W takiej sytuacji pożądane są wszelkie kosmetyki pomagające utrzymać w dobrej formie płaszcz hydrolipidowy.

Czego unikać w kosmetykach dla dzieci?

Ważne jest, by kosmetyki do kąpieli dla dzieci (https://a-manada.pl/do-kapieli-dla-dzieci) nie zawierały detergentów. Producenci dbają o to, by nie zawierały one składników nadmiernie wysuszających skórę, warto jednak również samemu zwrócić uwagę na skład wybieranego kosmetyku. Kosmetyki dla niemowląt zazwyczaj pozbawione są popularnego składnika, jakim jest SLS. To dość silny detergent, w kosmetykach dla dzieci jest więc często zastępowany składnikiem o łagodniejszym działaniu.

płyn do kąpieli dla dzieci

Przyjemność kąpieli

Wśród cech kosmetyków do kąpieli dla dzieci i niemowląt nie można pominąć tych, które wiążą się z przyjemnością płynącą z kąpieli. Nie każde dziecko lubi się kąpać, niektóre odczuwają podczas kąpieli dużo dyskomfort. Kosmetyk, który posiada dodatkowe walory, na przykład specyficzny zapach – owocowy lub popularny zapach gumy do żucia – może uprzyjemnić dziecku konieczną czynność, a rodzicowi niezwykle ją ułatwić.

Bezpieczeństwo 

Warto pamiętać, że kosmetyki dla niemowląt, nawet jeżeli zawierają nuty zapachowe czy barwniki, muszą spełniać odpowiednie standardy. Całkowite wyeliminowanie ryzyka wystąpienia uczulenia jest niemożliwe, produkty dla niemowląt są jednak produktami przebadanymi niezwykle skrupulatnie.

Powrót na górę