Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Świece sojowe: jakie wybrać i jak je palić?

Świece sojowe: jakie wybrać i jak je palić?

Świece odgrywają nie tylko praktyczną rolę w oświetlaniu pomieszczeń, ale również mają zdolność tworzenia wyjątkowej atmosfery i relaksu. Jednym z popularnych rodzajów świec są te wykonane z wosku sojowego. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością? Jakie są zalety świec sojowych i jak należy je palić, aby czerpać z nich pełnię korzyści? Odpowiadamy.

Dlaczego wybierać świece sojowe?

Świece sojowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych świec parafinowych. Są ekologiczne, bezpieczne i długotrwałe. Pamiętaj, że wybierając świecę sojową, nie tylko tworzysz przyjemną atmosferę w swoim domu, ale również dbasz o środowisko naturalne. Zasady prawidłowego palenia świec sojowych są proste, a korzyści z ich używania naprawdę wartościowe. Rozbudowany poradnik znajdziesz na blogu topwosk.pl.
Podstawowe informacje na temat świec sojowych: 

  • Świece sojowe są wykonane z wosku sojowego, który pochodzi z ziaren soi. W przeciwieństwie do wosku parafinowego, który jest produktem ropy naftowej, wosk sojowy jest biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. 
    Palą się wolniej niż te wykonane z parafiny. To oznacza, że jedna świeca sojowa może dłużej dostarczać przyjemnego światła i aromatycznych zapachów. To ekonomiczne rozwiązanie dla miłośników długich wieczorów przy świecach.
  • Wosk sojowy nie emituje toksycznych substancji, takich jak benzen czy toluen, które mogą być obecne w wosku parafinowym. Palenie świec sojowych nie tylko jest przyjemne, ale również bezpieczne dla zdrowia.
  • Świece sojowe doskonale zatrzymują zapachy, co oznacza, że aromatyczne olejki eteryczne czy zapachy świec są intensywne i długo utrzymują się w powietrzu.
jak palić świece sojowe

Jak palić świece sojowe?

1. Przygotowanie podłoża

Przed rozpaleniem świecy upewnij się, że podłoże, na którym stoi, jest stabilne i niepalne. Świeca sojowa może się przewrócić, dlatego ważne jest, aby umieścić ją na płaskiej powierzchni, idealnie w nienagrzewanym pojemniku.

2. Skracanie knotu

Przed każdym paleniem świecy należy przyciąć knot do długości około 6 mm. To zapobiegnie nadmiernemu dymieniu i spalaniu się knota. Nie zapomnij usunąć obciętego fragmentu.

3. Pierwsze palenie

Podczas pierwszego palenia świecy sojowej pozwól jej płonąć przez wystarczająco długi czas, aby cała górna warstwa wosku się stopiła. To zapobiegnie powstawaniu dołków w powierzchni świecy.

4. Nie gaszenie przed czasem

Świece sojowe najlepiej palą się przez co najmniej 2-3 godziny. Gdy gasisz świecę, pozwól jej ostygnąć przed ponownym zapaleniem.

5. Bezpieczeństwo

Nigdy nie zostawiaj palącej się świecy bez nadzoru. Upewnij się, że nie ma w pobliżu materiałów łatwopalnych. Zawsze trzymaj świecę poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Powrót na górę