Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Białe baleriny – obuwie dla kobiety czy dla dziewczynki?

Białe baleriny – obuwie dla kobiety czy dla dziewczynki?

Białe baleriny to buty, które są bardzo popularne, ale równocześnie narosło wokół nich wiele kontrowersji. To obuwie, które wiele kobiet ma w swojej garderobie, mimo że inne panie uważają, że takie buty są dobre wyłącznie dla małych dziewczynek. Jak jest w rzeczywistości? Kto powinien chodzić w takich butach?

Wiek nie ma znaczenia!

Białe baleriny są stylowe i dobrze wyglądają we wszystkich stylizacjach, w których są wykorzystane. To właśnie zasługa ich ogromnej uniwersalności. Dzięki temu, że białe balerinki łatwo dopasować do różnych zestawów ubrań, to nie ma problemów z tym, by dobrać do nich właściwe ubrania. To z tego powodu ten typ obuwia wygląda dobrze zarówno w przypadku strojów dziecięcych jak i damskich. Oczywiście nie oznacza to, że modele dla dorosłych i dla dzieci nie różnią się od siebie. Różnice pomiędzy nimi są kolosalne. Nie powinno się więc rozpatrywać ich w jednej kategorii. Te buty po prostu wyglądają inaczej.

Nie tylko na komunię i ślub

Wprawdzie baleriny w odcieniach bieli są szczególnie często wybierane jako element stroju ślubnego lub komunijnego, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać je częściej. Dzięki temu, że są stylowe i równocześnie uniwersalne, to nadają się do tego, by używać ich nawet w codziennych stylizacjach. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Najłatwiej jest wykorzystać buty, które nie mają żadnych ozdób. Można potraktować je jak czystą kartkę, która dopiero zostanie zapełniona przez barwne detale. To umożliwia popuszczenie wodzy wyobraźni i tworzenie wyjątkowych zestawów ubrań, które zdecydowanie zasługują na uwagę i na to, by je nosić.

Hit wiosny i lata

Popularność białych balerin co roku rośnie na wiosnę po to, by latem osiągnąć szczyt. Buty w jasnych kolorach są niezastąpione do stylizacji noszonych, gdy pogoda jest słoneczna lub upalna. Wtedy to lepiej jest pożegnać czarne i czekoladowe obuwie po to, by zastąpić je czymś zdecydowanie lżejszym i bardziej przyjaznym. Biel odbija światło, więc może zmniejszać nagrzewanie się stóp w obuwiu. To ważne zwłaszcza podczas spacerów przy plaży oraz po rozgrzanych płytach deptaku. Białe buty będą świetnie wyglądały ze zwiewnymi sukienkami z motywem kwiatowym oraz z krótkimi spodenkami. Z racji swojego uniwersalnego charakteru można swobodnie łączyć je z odzieżą reprezentującą dowolny styl. Takie baleriny będą go łagodziły i nadadzą mu bardziej subtelny dziewczęcy charakter. Nie bez powodu moda na białe balerinki wraca co roku. Dobrze jest więc się w nie wyposażyć, by mieć je pod ręką, gdy przyjdzie właściwa pora na ich założenie.

Powrót na górę