Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Czym jest lufka i do czego służy?

Czym jest lufka i do czego służy?

Lufka – znana w szczególności w kręgu palaczy, dla których różnorodność akcesoriów na rynku jest naprawdę sporo. Lufka może mieć różne rozmiary, a także może być wykonywana z różnych materiałów. Wykorzystywana jest do kilku rzeczy, jednak jej pierwotne zastosowanie dotyczyło trzymania papierosa, po to, by uniknąć żółknących palców. Czym dokładnie jest lufka, jak wygląda oraz jakie jest jej przeznaczenie?

Jak wyglądają lufki?

Lufki mają kilka milimetrów średnicy oraz od kilku do nawet kilkunastu centymetrów długości. Z jednej strony posiadają szerszą, zwykle okrągłą końcówkę, która przeznaczona jest do trzymania papierosa, bądź jointa. Z drugiej zaś strony posiadają nieco spłaszczoną końcówkę. Wykonanie to ma na celu łatwiejsze trzymanie lufki między zębami. Innymi słowy, ta płasko zakończona końcówka służy palaczowi za ustnik. 

Z czego zrobiona jest lufka? 

Lufka do palenia może być wykonana z wielu materiałów, jednak do głównych surowców należą:
– drewno,
– metal,
– szkło,
– oraz ceramika.

Zastosowanie lufki

W dzisiejszych czasach lufka kojarzona jest bardziej przez palaczy marihuany, aniżeli przez nałogowych palaczy tytoniu. Lufka do palenia marihuany pozwala na spalanie na raz jej niewielkich ilości. Wciska się bowiem niewielką ilość marihuany w miejsce, gdzie zwykle wkłada się papierosa, po czym podpala. Dzięki temu palenie cbd jest prostsze. Dzięki lufce, osoba paląca nie posiada nieprzyjemnego zapachu na palcach oraz zapobiega przyklejaniu się bletki do ust oraz zabezpiecza przed dostaniem się drobinek tytoniu do ust palacza.

Powrót na górę