Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Foremki do pralinek – jak zrobić własne domowe pralinki?

Foremki do pralinek – jak zrobić własne domowe pralinki?

Chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu własnych pralinek? Nic prostszego! W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak zrobić domowe pralinki przy użyciu foremek do pralinek.

Jakie foremki do pralinek wybrać?

Wybór odpowiednich foremek do pralinek może być trudny, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i kształtów. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, wybierając foremki do pralinek (https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-do-czekoladek-i-pralinek):

 1. Kształt i rozmiar: Foremki do pralinek są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Można znaleźć modele o klasycznym kształcie kwadratu, koła lub prostokąta, a także bardziej złożone kształty, takie jak gwiazdki, serca, liście czy kształty zwierząt. Wybierz formy, które będą pasowały do twojego projektu lub preferencji smakowej.
 2. Materiał: Foremki do pralinek są wykonane z różnych materiałów, takich jak silikon, tworzywo sztuczne, metal, a nawet drewno. Silikonowe formy są zazwyczaj łatwe do czyszczenia i elastyczne, co ułatwia usuwanie pralinek z foremek. Foremki metalowe lub z tworzywa sztucznego są zazwyczaj bardziej trwałe, ale mogą być trudniejsze do czyszczenia.
 3. Kompilacja: Warto wybierać formy do pralinek, które pozwalają na łatwe łączenie i składanie elementów. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać pralinki o ciekawym wyglądzie, na przykład z kilkoma warstwami lub różnymi smakami.
 4. Marka i jakość: Wybierając foremki do pralinek, warto zwrócić uwagę na markę i jakość produktu. Formy wyprodukowane przez renomowane firmy zwykle są bardziej trwałe i wykonane z lepszych materiałów, co wpływa na jakość i trwałość pralinek.
 5. Zestawy: Można także rozważyć zakup zestawów foremek do pralinek, które zawierają różne kształty i rozmiary. Zestawy te mogą być bardziej ekonomiczne i pozwalają na większą różnorodność w tworzeniu pralinek.
foremki do czekolady

Jak zrobić pralinki w foremkach – instrukcja krok po kroku

 1. Przygotuj składniki: potrzebujesz czekolady (mlecznej, gorzkiej lub białej), masła kakaowego lub śmietany, a także dodatków, takich jak orzechów, suszonych owoców, migdałów, kawy lub likieru.
 2. Rozpuść czekoladę: Wymieszaj czekoladę i masło kakaowe lub śmietanę w kąpieli wodnej lub w mikrofalówce, aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie dopuszczaj do przegrzania mieszanki czekoladowej, aby nie spowodować spalenia czekolady.
 3. Przygotuj formy: Wymyj foremki i osusz je dokładnie, aby zapobiec pojawieniu się osadów lub niepotrzebnych zanieczyszczeń w praliniakach.
 4. Wypełnij foremki: Wypełnij foremki czekoladową masą do połowy lub 2/3, w zależności od wielkości foremek.
 5. Dodaj dodatki: Dodaj do każdej foremki po jednym orzeszku, kawałku suszonego owocu lub innego dodatku, którego używasz.
 6. Uzupełnij foremki: Przykryj każdą foremkę pozostałą częścią czekolady, aby wypełnić foremkę i zabezpieczyć dodatek w środku.
 7. Odstaw do schłodzenia: Włóż foremki do lodówki i pozostaw je tam, aby pralinki stężały. Czas schłodzenia zależy od wielkości foremek i temperatury lodówki, ale zwykle wynosi od 20 do 30 minut.
 8. Usuń pralinki z foremek: Ostrożnie wyjmij pralinki z foremek, odwracając je i delikatnie naciskając na spód foremki lub uderzając w nią lekko.
Powrót na górę