Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Funko POPy – czym zasłużyły sobie na taką sławę?

Funko POPy – czym zasłużyły sobie na taką sławę?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie zadane w tytule musimy najpierw wytłumaczyć sobie czym w ogóle owe figurki są. Tak jak możemy się domyślić, są to ozdobne, małe statuetki, najczęściej z postaciami ze znanych filmów, bajek czy nawet gier. Dostępne są na całym świecie, a kupić je można naprawdę w wielu sklepach internetowych, ale również stacjonarnych. Jednak co sprawia, że wiele z figurek jest tak ciężko zdobyć? Dlaczego są takie popularne?

Powrót do dzieciństwa

Każdy z nas za dziecka kolekcjonował coś, co po prostu kojarzyło mu się z czymś co lubił. Funko POPy powstały właśnie z myślą o cofnięciu się do najmłodszych lat. Jeśli lubiliśmy Króla Lwa, to po prostu możemy jego miniaturę położyć na półce. A może Spiderman? To również nie jest problem! Kolekcja Funko POPów jest naprawdę ogromna i z pewnością nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie w niej coś dla siebie.

Ceny

Na pierwszy rzut oka cena jednego Funko POPa może wydawać się wysoka. W zależności od sklepu w jakim go kupimy oraz modelu na jaki się zdecydujemy, koszt takiej statuetki będzie się wahał pomiędzy 40zł-70zł za jedną sztukę (pomijając już niedostępne, unikatowe modele). Jednak gdy się zastanowimy, to wcale nie jest tak dużo. W koszt w końcu wchodzi sama figurka, ładne, kartonowe opakowanie (które samo w sobie jest cenne) oraz licencja, dzięki której w ogóle producent mógł pozwolić sobie na produkcję takowego modelu. 

Unikalność

Figurki Funko POP cechują się też jedną, bardzo ważną sprawą – wyróżniają się od innych, które mamy okazję zobaczyć w internecie czy w sklepie. Mimo to, każda z nich robiona jest w tym samym, unikalnym stylu, więc łatwo jest uzbierać kolekcję niby podobnych, ale jednak zupełnie różnych postaci, a wszystko wciąż będzie wyglądało schludnie.

POP figurki dostępne w ofercie sprzedażowej na stronie https://pixel-shop.pl/funko-pop

Powrót na górę