Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Gry integracyjne- czyli jak zbudować silny zespół

Gry integracyjne- czyli jak zbudować silny zespół

Nie od dziś wiadomo, że zgrany, silny zespół potrafi osiągnąć o wiele więcej. Dotyczy to w równej mierze zespołów sportowych, jak i tych w pracy. Coraz więcej firm dostrzega potrzebę wzmacniania relacji w ich zespołach i poświęca swój czas na tak zwany team building.

Czym jest team building?

Team building to angielskie określenie odnoszące się właśnie do budowania zespołu. To pojęcie odnosi się często do rożnego rodzaju zajęć integracyjnych, ale tak na prawdę to pojęcie jest o wiele szersze. Łączy w sobie wszelkie działania podejmowane do tego członkowie zespołu lepiej się rozumieli, znali swoje słabe i mocne strony, a przede wszystkim potrafili ze sobą efektywnie współpracować.

team building

I choć team building ma szeroki kanon drobnych technik, które warto stosować również na co dzień, to faktycznie warto od czasu do czasu poświęcić czas pracy zespołu na różnego rodzaju gry integracyjne.

Co dają gry integracyjne?

Zajęcia integracyjne mogą mieć różny charakter, mogą to być luźne spotkania przy kawie kilka razy w miesiącu, albo miękkie szkolenia, które jako skutek uboczny dają też możliwość trochę lepszego poznania słabych i mocnych stron osób w zespole.

Nie zmienia to jednak faktu, że najlepszą i najbardziej efektywną formą budowania zespołu bywają właśnie różnego rodzaju gry. Warto z nich korzystać zwłaszcza w świeżych zespołach, ale nie tylko. Gry integracyjne to luźne zajęcia, z dużą ilością śmiechu, dzięki czemu zespół bardziej otwiera się na interakcje. To wszystko sprawia, że dzięki grą zespołowym można osiągnąć naprawdę wiele w krótkim czasie.

Powrót na górę