Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Wyposażenie jadalni przy małym dziecku

Wyposażenie jadalni przy małym dziecku

Gdy w rodzinie pojawi się nowy jej członek, należy liczyć się z koniecznością przearanżowania mieszkania, w tym jadalni. W pierwszych miesiącach życia dziecko żywi się mlekiem matki. Jego nawyki żywieniowe zmieniają się wraz z wiekiem. Podobnie jak wyposażenie jadalni, które trzeba odpowiednie dopasować pod potrzeby malucha. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Krzesełko dla niemowlaka

W skład podstawowego wyposażenia jadalni wchodzą krzesła i stół. Aby kilkumiesięczne dziecko było bezpieczne podczas konsumowania posiłku, powinno być usadzone w specjalnym foteliku do karmienia. Brzdąc z niego nie wypadnie, a rodzice mogą mieć go cały czas na oku. Siedzisko przysuwa się do stołu. Jedząc śniadanie, obiad, czy kolację, dorosły może jednocześnie karmić swoją pociechę.

Naczynia z trwałego materiału

Akcesoria do jadalni, w której na stałe zadomowił się bobas, muszą być wykonane z nietłukącego się tworzywa. Niestety maluchy mają tendencję do upuszczania przedmiotów. Niezbyt dobrym pomysłem jest zatem zakup szklanych naczyń. Dużo lepiej sprawdzają się plastikowe kubeczki, talerzyki i miseczki. Możemy wybrać takie, które ozdobione są ulubionymi bajkowymi postaciami bobasa. Porcelanowa zastawa lub naczynia ze szkła powinny znaleźć się poza zasięgiem wzroku malca.

Warto zwrócić uwagę na kształt akcesoriów do jadalni. Sztućce powinny mieć zaokrąglone końcówki, aby niemowlak nie zrobił sobie krzywdy podczas jedzenia. Niektóre naczynia produkowane są ze szkła borokrzemowego odpornego na rozbicie.

Wyposażenie do jadalni kupisz w tym sklepie.

Powrót na górę