Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Jakie części do hulajnogi wyczynowej warto mieć na zapasie?

Jakie części do hulajnogi wyczynowej warto mieć na zapasie?

Hulajnogi wyczynowe i nie tylko zwykle narażone są na ogromne obciążenia. Nie da się bowiem ukryć, że jazda na nich przybiera coraz to bardziej ekstremalne formy. Warto zauważyć, że sama hulajnoga jako jednoślad jest wykorzystywana w coraz to bardziej intensywny sposób. W praktyce oznacza to, że jej poszczególne części mogą się niezwykle szybko zużywać, a w efekcie zajdzie konieczność ich wymiany. Wobec tego, jakie części do hulajnogi z pewnością warto mieć na zapasie?

Podstawowe części do hulajnogi wyczynowej, które warto posiadać

części do hulajnogi

Zacznijmy od części do hulajnogi z Movino, które są absolutnie podstawowe. Zwykle należą do nich przede wszystkim uchwyty. Szczególnie jeśli nasza hulajnoga posiada uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego. Wówczas będą się one przecierały w niezwykle szybki sposób, co znacznie może obniżyć komfort jazdy. Wśród części do hulajnogi wyczynowej, które również warto posiadać na zapasie, należy wskazać kółka. To również element narażony na wyjątkowo intensywną eksploatację, a co za tym idzie, warto je regularnie wymieniać. Przyda się więc kilka kompletów kółek zapasowych, najlepiej wykonanych z kauczuku. Wówczas gdy zauważymy, że jedno z kółek zostało mocno starte lub po prostu się odkształciło, będziemy je mogli niezwykle szybko wymienić.

Zaawansowane części do hulajnogi

Nie zapominajmy o tym, że części do hulajnogi mogą być również o wiele bardziej zaawansowane. Mowa tu przede wszystkim np. o linkach hamulcowych i samych hamulcach. Części do hulajnogi wyczynowej analogicznie muszą być wymieniane regularnie, gdyż ich eksploatacja jest wyjątkowo intensywna. Warto więc mieć na zapasie co najmniej dwie linki hamulcowe, a także sam uchwyt hamulca, który również może się zużyć i nie działać zbyt efektywnie.

Powrót na górę