Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Jak wybrać idealny biustonosz?

Jak wybrać idealny biustonosz?

Biustonosze są noszone przez kobiety już od dziesiątek lat. Aktualnie na rynku znajdziemy nowoczesne modele, które w niczym nie przypominają dawnych staników. Tak szeroki wybór daje nam wiele możliwości. Istnieje wiele typów biustonoszy, które są dostosowane do potrzeb kobiety. Inne staniki posłużą nam podczas uprawiania sportu, inne na co dzień, a jeszcze inne na specjalne okazje. Faktem jest, że każda modna pani znajdzie coś dla siebie. Jaki rodzaj biustonosza wybrać? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferują producenci? Gdzie znajdziemy modne biustonosze?

Rodzaje biustonoszy

Wśród najbardziej znanych rodzajów biustonoszy, wyróżnić można:

  • Biustonosze miękkie – miseczki w tym wypadku są miękkie i doskonale dopasowują się do kształtu piersi. Najczęściej są szyte z jednej warstwy bawełny, mikrowłókna lub koronki. Miseczki mogą posiadać fiszbiny lub nie. Kroje z fiszbinami dają solidne oparcie piersiom i zachowują ich naturalny kształt. Są odpowiednie głównie do większych biustów. Modele bez fiszbin z kolei to dobra opcja dla młodych kobiet, mam karmiących i kobiet po operacji. 
  • Biustonosze usztywniane – w takiej bieliźnie całe miseczki są usztywniane. Odznaczają się twardością, a krój produktu nadaje piersiom ostateczny kształt. Zazwyczaj producenci oferują tzw. T-szwy, które zapewniają okrągłe kształty. Usztywniany stanik nie posiada żądnych wkładek. Ma za zadanie zakryć piersi i dać im solidne oparcie. 
  • Biustonosze półusztywniane – w tym wypadku dolna część miseczek jest usztywniana i lekko profilowana. Górna z kolei nie posiada usztywnienia, jest elastyczna i miękka. Takie rozwiązanie sprawdzi się u każdej kobiety. Część górna pozwala dostosować stanik do krągłości biustu, a część dolna daje podparcie. 
biustonosz

  • Biustonosze push-up – ich zadaniem jest podniesienie biustu i formowanie pełnego dekoltu. Jest to sztywny stanik z fiszbinami, który posiada wkładki w dolnej części. Mogą one być zamocowane na stałe lub wyjmowane. Rozmiary wkładek są różnorodne, dlatego kobieta może powiększyć biust nawet o dwa rozmiar. Biustonosze z efektem push-up to dobry wybór dla piersi małych i średnich. 
  • Bardotki – są to staniki o specjalnym kroju miseczek. Są one niżej skrojone, a górna część jest równa. Bardotka może mieć silikonowy pasek po stronie wewnętrznej, co zapobiega ześlizgiwaniu się stanika. Plusem jest podparcie biustu i podkreślenie górnej linii piersi. 
  • Półbardotki – łączą w sobie cechy klasycznego stanika i bardotki. 

Gdzie dokonać zakupu?

Pamiętajmy o tym, że biustonosze zakupimy z powodzeniem w internetowym sklepie np. tutaj. Szeroka oferta daje wiele możliwości. 

Powrót na górę