Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Kapcie do przedszkola – jak dobrać odpowiednie?

Kapcie do przedszkola – jak dobrać odpowiednie?

Właściwie dobrane kapcie do przedszkola do jedna z ważniejszych kwestii. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale również dbałości o jego zdrowie, bowiem właściwie wybrane pomagają w prawidłowym rozwoju postawy dziecka. Nie można zapominać również o dobrze odpowiedniego rozmiaru, a ponieważ stopa dziecka rośnie, często zachodzi konieczność wymiany kapci w ciągu roku szkolnego.

Zapinane czy wsuwane – które kapcie do przedszkola?

kapcie do przedszkola

Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj nie wiedzą, jak zawiązywać sznurówki, dlatego też producenci kapci do przedszkola uwzględniają ten aspekt, proponując przede wszystkim kapcie zapinane na rzepy lub wsuwane. Dobór odpowiednich zależy wyłącznie od rodziców i umiejętności dziecka. Najmłodsze maluchy zazwyczaj nie są w stanie zapinać kapci samodzielnie, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie wybór modelu wsuwanych. Zazwyczaj bowiem maluszkom w zakładaniu i zdejmowaniu kapci pomagają rodzice lub nauczycielki.

Z jakich materiałów kapcie do przedszkola?

Odpowiednie kapcie do przedszkola to również właściwy materiał, z jakiego są wykonane. Powinien on zapewniać stopom możliwość oddychania, dlatego w dużej mierze przeważają tkaniny, które spełniają ten warunek. Dodatkowym ich atutem jest właściwie dobrana podeszwa, wykonana z odpowiednio miękkich materiałów, które jednocześnie nie utrudniają ruchu. Całość uzupełniają zazwyczaj profilowane wkładki, które dbają o prawidłową postawę dziecka i odpowiedni rozwój budowy stopy. Z pewnością lepiej zdecydować się na kapcie znanych firm, które dbają o każdy ich szczegół.

Powrót na górę