Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Pierścionki ze szmaragdem – moc zielonego kamienia

Pierścionki ze szmaragdem – moc zielonego kamienia

Szmaragd to jeden z najczęściej spotykanych minerałów w jubilerstwie. Jego zielona barwa uspokaja, daje nadzieję podnosi na duchu. Kobiet obdarowana pierścionkiem ze szmaragdem na pewno doceni ten gest. Jakie są rodzaje pierścionków ze szmaragdem? Czy to dobry wybór prezentu na oświadczyny?

Pierścionek ze szmaragdem – złoto czy srebro

Myśląc o biżuterii z tym zielonym kamieniem, z można zastanawiać się się, czy bardziej pasuje do niej srebrna, czy złota oprawa. Odpowiedź może nie być prosta. Żółty metal jest bardziej drogocennym materiałem, ale czy prezentuje się lepiej? To już raczej kwestia gustu. Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, prawdopodobnie lepiej widziany będzie ten złoty. Jest tak z prozaicznego powodu, że na złoto trzeba po prostu wydać więcej pieniędzy.

Pierścionek ze szmaragdem – wielkość kamienia

Inna kwestią jest wielkość i położenie szmaragdu. Dostępne są poniższe opcje:

  • Duży, centralnie położony kamień – to najbardziej klasyczne, ale też najbardziej kosztowne rozwiązanie. Pierścionek ze szmaragdem o dużym kamieniu, z pewnością sprawi doskonałe wrażenie.
  • Mniejszy szmaragd wkomponowany w obręcz pierścionka – opcja bardziej subtelna, ale mniej klasyczna, a co za tym idzie mniej popularna przy wyborze pierścionka zaręczynowego.
  • Owalny kamień w oczku – dość popularny wybór, design ten można uznać za ponadczasowy.
  • Kilka mniejszych kamieni ułożonych w obręczy – mniej popularne rozwiązanie, jednak mogące przypaść do gustu osobom szukającym oryginalnego wyboru..

Pierścionek ze szmaragdem – dobra opcja na zaręczyny?

Poszukując biżuterii na oświadczyny, ze pewnością wpadł Ci w oko szmaragd. Pierścionek z tym kamieniem to z pewnością szczodry dar którym nie wzgardzi żadna pani. Zielony kolor nosi ze sobą pozytywne konotacje, które wróżą związkowi trwałości. Warto jednak zastanowić się nad tak prostymi zagadnieniami jak choćby ta, czy nasza wybraku lubi kolor zielony. Czy woli złoto czy srebro. Odpowiadając na to pytanie z pewnością z łatwością można dokonać dobrego zakupu.

Powrót na górę