Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Pika-Pikachu!

Kto nie zna uroczego, żółtego zwierzaczka, piskliwym głosikiem wykrzykującym co chwila swoje imię? Najbardziej znany Pokemon podbił serca ludzi na całym świecie. A wszystko przez anime, które z Japonii rozniosło się po całym globie i zachwyciło widzów.

Małe jest piękne

Świat Pokemonów jest przebogaty. Gatunków i rodzajów różnych stworzeń jest tam co niemiara, a jeden słodszy od drugiego. Zwykle niewielkich rozmiarów, potrafią jednak ewoluować w całkiem groźne bestie. Chyba wszyscy kojarzą kreskówkowe pokeballe. Są to z Pokemon gadżety, które pozwalają przechować swojego pupila w małej i bezpiecznej kuli.

Magia żywiołów

Czerpiąc z kultury i tradycji dalekowschodniej, w Pokemonach można dopatrzyć się przywiązania do żywiołów. Różne stworzenia posiadają moc, którą czerpią właśnie z konkretnego żywiołu. Mogą to być bardziej tradycyjne z nich:

– woda
– ziemia
– ogień

ale są i bardziej złożone i wymyślne, jak żywioły:

– trujący
– walczący
– stalowy

Siła w elektrycznej kulce

W Pokemon gadżetami są wspomniane wcześniej pokeballe. Można mieć ich więcej niż jeden i kolekcjonować dowolną ich liczbę. Trzeba jednak pamiętać, że im lepiej traktujemy naszego Pokemona, tym bardziej będzie do nas przywiązany i gotów skoczyć nam bezinteresownie na ratunek. Taką silną więź stworzył ze swoim pupilem, znany z kreskówki Ash. Dzięki trosce i opiece nad własnym Pikachu, wiedział że ten ostatni poświęci się dla niego w obliczu nawet największego zagrożenia. Urocze zwierzątko mogło zmylić swą niepozorną posturą, ale wystarczył elektryczny pocisk z jego ogona, by skutecznie przerazić każdego śmiałka.

Gadżety Pokemon dostępne na https://www.frogles.pl/pol_m_Licencje_Gadzety-Pokemon-486.html

Powrót na górę