Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Skarpetki złuszczające do stóp – czy rzeczywiście działają?

Skarpetki złuszczające do stóp – czy rzeczywiście działają?

Dbanie i rutynowa pielęgnacja skóry na stopach powinna być dla nas już swoistym standardem. Niestety, nie każdy z nas poświęca stopom odpowiednią uwagę, czego najlepszym efektem jest wyraźne pogorszenie się stanu skóry. Może się ona pokryć białym nalotem, a także zacząć pękać, co dodatkowo generuje dolegliwości bólowe. W momencie, kiedy kemy do stóp nie przynoszą już oczekiwanych efektów i nie regenerują suchej skóry, skutecznym rozwiązaniem może okazać się maska w postaci skarpetek złuszczających. Czy rzeczywiście one działają?

Maska do stóp w formie złuszczających skarpetek – czy usuwa ona martwy naskórek?

W momencie kiedy skóra na stopach przestaje prezentować się estetycznie – pęka i pokrywa się białym, kredowym nalotem, większość z nas skorzysta z kosmetyku jakim jest maska do stóp. Jednocześnie nowością na rynku są skarpetki złuszczające, których głównym zadaniem jest doprowadzenie naszych stóp – a w szczególności pięt, do optymalnego stanu. Jednocześnie może pojawić się pytanie, czy skarpetki złuszczające na pięty rzeczywiście usuną martwy naskórek bez zbędnego szorowania i innych zabiegów? Otóż jest to możliwe, dzięki starannie dobranym substancjom. Skarpetki złuszczające zawierają w sobie:

  • kwasy – najczęściej są to kwasy owocowe, które cechują się silnym działaniem rozpuszczającym. W ten sposób są one w stanie zmiękczyć zrogowaciałą skórę na stopach;
  • substancje złuszczające – to ich zadaniem jest złuszczenie i usunięcie rozmiękczonego naskórka.

Jak więc widać maska do stóp w postaci skarpetek złuszczających rzeczywiście jest w stanie rozprawić się ze zrogowaciałą i szorstką skóra na piętach i na całych stopach.

skarpetki do stóp

Jak poprawnie stosować skarpetki złuszczające?

Maska do stóp w formie złuszczających skarpetek jest preparatem dwuczęściowym. W praktyce więc skarpetki złuszczające na pięty składają się z foliowych skarpetek, a także płynnej substancji, którą należy wlać do wnętrza. Skarpetki złuszczające – część foliową – zakładamy w pierwszej kolejności na stopy, które powinny być umyte i osuszone. Następnie do wnętrza skarpetek wlewamy przygotowaną mieszankę i pozostawiamy na stopach przez odpowiednią ilość czasu – należy stosować się do zaleceń producenta maski. Warto również pamiętać, że proces złuszczania się naskórka następuje zazwyczaj po kilku dniach – około 2 – 3 w zależności od tego, jaka maska do stóp została wybrana. Co więcej, sama skóra na stopach również będzie łuszczyć się przez nieco dłuższy czas, więc warto się na taką ewentualność przygotować.

Powrót na górę