Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Dlaczego warto korzystać z plastrów na blizny?

Nie jest tajemnicą, że obecnie wiele osób zwraca uwagę na wygląd swój oraz innych. Atrakcyjny wygląd jest jedną z pożądanych cech własnych, ale też u partnera. Często jednak zdarzają się sytuację, niezależne od człowieka, które przyczyniają się do powstawania blizn – są to wypadki, skaleczenia lub występowanie trądzików. Istnieje wiele sposobów na ich usunięcie, jednym z nich jest stosowanie plastrów na blizny.

W jaki sposób działają plastry na blizny?

Plastry na blizny są jednym z bardziej uniwersalnych sposobów na pozbywanie się blizn po ranach, ponieważ można je stosować na już stare, jak i świeże blizny. Działają one w taki sposób, że znacząco zmniejszają widoczność blizn. Mowa tutaj o ranach powstałych poprzez różnego rodzaju wypadki, ale też operacje, czy trądziki. Dzięki plastrom na blizny świeże blizny mają możliwość znormalizowania produkcji kolagenu, który znacząco wpływa na powstawanie przerostu. Jeżeli natomiast chodzi o starsze blizny to tutaj sytuacja wygląda inaczej – plastry powodują wzrost wytwarzania się limfocytów, które następnie produkują enzymy hydrolityczne. Oznacza to, że blizna staje się bardziej miękka oraz mniej wypukła. Plastry na blizny umożliwiają bardzo duże zmniejszenie pozostałości po ranie.

Dlaczego warto stosować plastry na blizny?

Zalet stosowania plastrów na blizny jest naprawdę wiele. Pierwszą z nich jest oczywiście znaczne zmniejszenie widoczności blizn. Co więcej, wspierają one prawidłowe bliznowacenie rany. Warto również wiedzieć, że plastry na blizny w odróżnieniu od maści nie brudzą odzieży, co również oznacza, że są one skuteczniejsze, ponieważ trudniej je przypadkiem usunąć ze skóry. Plastry na blizny są dostępne w przezroczystym odcieniu, co sprawia, że są praktycznie niezauważalne. Jest to bardzo duża zaleta estetyczna, na której zależy wielu osobom. Nie każdy wie, że plastry na blizny są wykonane z bardzo elastycznego materiału, który nie krępuje ruchów i nie powoduje poczucia naciągniętej skóry. Mimo tego, plastry są bardzo trwałe i nie odrywają się od skóry. Bardzo dużą zaletą opisywanego produktu jest powłoka membranowa, która doprowadza tlen do skóry. Bardzo wygodne w stosowaniu plastrów jest to, że można z rolki wyciąć dowolny kształt i nakleić go bezpośrednio na bliznę. Na koniec warto wspomnieć, że istnieją plastry, które są wielokrotnego użytku – po ich odklejeniu można ponownie je przylepić. Nie wiąże się to z utratą lepkości przy pierwszych razach. Plastry na blizny można zakupić w każdej aptece stacjonarnej i internetowej bez recepty.

Powrót na górę