Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Doskonałe proporcje w sukni ślubnej o kroju syrenki

Doskonałe proporcje w sukni ślubnej o kroju syrenki

Suknia ślubna syrenka wielu z nas kojarzy się z niezwykłą elegancją, a czasami też z przepychem i oryginalnością. Nie jest to krój dla każdej kobiety, bo niestety raczej zarezerwowany jest dla tych wysokich, o kobiecych kształtach. Suknia o kroju syrenki jest dość wymagająca, a by prezentowała się dobrze na pannie młodej, musi być doskonale dopasowana i skrojona. W przypadku tego typu sukien ślubnych nie ma miejsca choćby na najmniejsze błędy, bo ten specyficzny krój od razu uwidoczni wszystkie mankamenty figury, a przecież nie o to w tym chodzi. W sukni syrence kobieta ma czuć się pięknie i wyjątkowo.

Jak wygląda suknia ślubna syrenka?

Suknia syrenki (często tez określana jako suknia rybka – zobacz https://www.elizabethpassion.com/suknia-slubna/limited-edition-2019/4086) jest dość charakterystycznym typem sukien ślubnych. Charakteryzuje ją zwykle bardzo dopasowany gorset, zazwyczaj bez rękawów oraz bardzo rozkloszowany dół, który stopniowo przechodzi w długi tren. Oczywiście na rynku znajdziemy też modele z na ramiączkach czy z krótkim rękawem, a nawet zakrytą szyją i delikatnymi, długimi rękawami (najczęściej tiulowymi lub koronkowymi). W wielu kolekcjach gorset jest dodatkowo wzbogacony koronkową bluzeczką, którą można ubrać np. do kościoła, w celu zasłonięcia roznegliżowanej góry. Dla niektórych panien młodych jest to bardzo ważny element.

By sukienka o kroju syrenki dobrze się prezentowała, powinna rozszerzać się mniej więcej w połowie uda. Bardzo ważne jest, by punkt ten nie znajdował się zbyt nisko, ponieważ wówczas sukienka może krępować ruchy. W trakcie przymiarki naszej wymarzonej sukni koniecznie trzeba wykonać w niej kilka energicznych ruchów, ponieważ tylko w taki sposób sprawdzimy, czy nie krępuje naszych ruchów. Nie zaszkodzi też podskoczyć czy nawet zatańczyć, gdyż musimy mieć pewność, że właśnie w tym kroju będziemy mogły tańczyć bez skrępowania.

Suknia rybka może również występować w wersji dwuczęściowej tj. gorsetu i osobnej spódnicy. Gorset powinien być jak najbardziej dopasowany, gdyż w ten sposób podkreśli on talię, i zachowa doskonałe proporcje sylwetki.

Powrót na górę