Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia 2018 w górach?

Zwolennicy polskich gór będą świetnie bawić się w tym regionie podczas przygotowań do Wigilii oraz chętnie spędzą Sylwestra pod rozgwieżdżonym niebem. Sprawdź, gdzie można spędzić święta Bożego Narodzenia 2018 w górach i jak najszybciej zarezerwuj pobyt.

Górskie klimaty

Osoby zainteresowane spędzeniem święta Bożego Narodzenia 2018 w górach to przeważnie miłośnicy kultury góralskiej lub wielbiciele sportów zimowych. Wypoczynek wśród szczytów jest też idealnym pomysłem na święta dla tych, którzy lubią tradycyjne spędzanie tych wyjątkowych dni w gronie bliskich. Wszystko to można połączyć, i, jak się okazuje, polskie miejscowości wypoczynkowe są już przygotowane na świąteczny przypływ turystów z całego kraju. Ciekawe propozycje dla gości mają na przykład hotele i pensjonaty. Można pokusić się o rezerwację pokoi w atrakcyjnej cenie kilkunastu złotych za dobę, zyskując świetne warunki dla całej rodziny lub grupy znajomych. Większość ofert uwzględnia nie tylko zakwaterowanie i wyżywienie, ale też różnorodne atrakcje – gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, warsztaty tematyczne, dyskoteki i bale.

Tradycja ponad wszystko

Polskie góry kuszą bogatą tradycją. Spędzenie świąt bożego narodzenia 2018 w górach będzie okazją do poznania smaku wyjątkowych dwunastu potraw wigilijnych i zaśpiewania kolęd po góralsku. Można być obecnym na mszy lub wykorzystać wolny czas na łonie natury, z rodziną, pod rozgwieżdżonym wysokim niebem. Święta w górach to pomysł głównie dla aktywnych, bo atrakcji nie zabraknie, okazji do uprawiania wybranego sportu również. Goście hoteli i pensjonatów mogą wziąć udział w uroczystej pasterce albo obejrzeć jasełka organizowane przez prawdziwych górali. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że w te dni do wszystkich grzecznych dzieci (i nie tylko) przychodzi święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Jeśli zima jest śnieżna, po kolacji z bliskimi warto wybrać się na kulig.

Powrót na górę