Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Jaką wodę kolońską kupić?

Dobrze dobrana woda kolońska daje nam poczucie świeżości i poprawia samopoczucie. Natomiast sam wybór wody kolońskiej może być trudny. Zatem czym się kierować przy wyborze?

Nie kupimy uniwersalnej wody kolońskiej na każdą okazję. Warto mieć ich kilka – na różne okazje. Musi być ona odpowiednio dopasowana do konkretnej osoby i jej charakteru. Zapach powinien być lubiany i wywoływać przyjemne odczucia, dlatego najlepiej wybrać go samemu. Przydadzą się nam przynajmniej dwie wody końskie – jedna do pracy i na co dzień, a druga na wieczór.

Woda kolońska powinna być dobrana stosowanie do danej okazji. Do pracy powinna być subtelna, lekko pachnąca, najlepiej z nutami cytrusowymi. Należy zrezygnować z mocnych, drażniących zapachów. Natomiast woda kolońska na wieczór może być już dużo wyrazistsza. Zapach na randkę powinien być wyrafinowany, trochę cięższy, ze śladami piżma, drzewa sandałowego czy skóry. Na inne okazje, np. obiad rodzinny możemy sobie pozwolić na nutę wanilii, cytrusów, lawendy. Również w okresie letnim powinniśmy używać lżejsze i świeże zapachy, a w okresie jesienno-zimowym – ciężkie i dość aromatyczne. Wiek także ma tutaj kluczowe znaczenie – dla młodych panów świetnie sprawdzą się świeże nuty, a dla starszych – eleganckie i cięższe. Wodą kolońską należy skroplić miejsca, które wytwarzają najwięcej ciepła, dzięki temu zapach na skórze utrzyma się o wiele dłużej, np. pachy, szyja, nadgarstki.

Powrót na górę