Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Hulajnogi wyczynowe, czyli nowość w skate parku

Hulajnogi wyczynowe, czyli nowość w skate parku

Nie ma nic lepszego niż aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem. Do tej pory największą popularnością cieszyła się jazda na deskorolkach oraz rolkach, natomiast obecnie coraz częściej obserwuje się, że spora ilość osób decyduje się na zakup hulajnóg wyczynowych. Mają one bowiem wiele zalet oraz pozwalają świetnie się bawić, niezależnie od wieku.

Czym charakteryzują się nowoczesne modele?

Głównym aspektem, w którym hulajnogi wyczynowe z movino różnią się od tradycyjnych jest to, że się nie składają. Ponadto ich kierownice nie posiadają regulacji wysokości, gdyż przykręca się je na stałe. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wytrzymałości oraz stabilności całej konstrukcji. Dzięki temu lepiej nadają się do wykonywania rozmaitych trików, takich jak:

  • bunny hop,
  • one hander,
  • no footer,
  • barspin,
  • jazda na tylnym kole (tzw. manual),
  • tailwhip.

Nie są to oczywiście wszystkie opcje, ale wymienione sztuczki cieszą się największą popularnością. Hulajnogi wyczynowe wykonuje się ponadto z innych materiałów niż tradycyjne, aby połączyć jak najmniejszą wagę z jak największą wytrzymałością.

hulajnogi wyczynowe

Kto może zdecydować się na taką formę aktywności fizycznej?

Użytkownicy skate parków to przeważnie dzieci oraz młodzież, aczkolwiek nie brakuje także dorosłych amatorów tego typu wrażeń. Ważne jest, aby dać sobie czas na opanowanie użytkowania sprzętu, a potem dopiero próbować wykonywać skomplikowane triki. Powinno się również nosić kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana, co pozwoli uniknąć potencjalnej kontuzji. Dużą zaletą hulajnóg wyczynowych jest to, że jazda na nich nie wymaga doskonałej kondycji, a więc praktycznie każdy może zdecydować się na taki zakup. Trzeba oczywiście dobrać odpowiedni rozmiar, dzięki czemu znacznie zwiększy się komfort użytkowania.

Powrót na górę