Moda i Lifestyle

Subiektywnie nie tylko o modzie

Najważniejsze cechy medycznej marihuany

Marihuana medyczna już od lat wzbudza w odbiorcach szereg sprzecznych opinii i emocji. Jedni są jej zwolennikami, a inni przeciwnikami. Jednak pewne jest to, że produkt jest przygotowywany w starannym procesie produkcji. Susz roślin pochodzi jedynie z profesjonalnych i certyfikowanych upraw, które są poddawane kontroli jakości na każdym etapie. Czym odznacza się konopia lecznicza? Jakie ma zalety? Skąd wynika jej popularność?

Konopia lecznicza

Marihuana medyczna to suszone kwiatostany wysokiej jakości. Posiadają one dokładnie ustaloną zawartość substancji aktywnych, które mają pozytywny wpływ na ludzki organizm. Nie zapominajmy o tym, że skład ilościowy i jakościowy jest precyzyjnie określany oraz monitorowany ka każdym etapie produkcji. W medycznych celach stosuje się susz, jaki pozyskiwany jest z siewnych konopi. Ważną cechą jest fakt, że konopia lecznicza działa korzystnie dzięki obecności kannabinoli, flawonoidów i tepenów. Oddziałują one na organizm przez receptory kannabonoidowe CB1 i CB2.

Medyczna marihuana – zalety

nasiona marihuanyMedyczna marihuana ma wiele zalet, jakie warto docenić. Nie zmienia to faktu, że cały czas wzbudza kontrowersje i dyskusje na tle światopoglądowym. Pamiętać trzeba o tym, że wyroby z konopi towarzyszą nam od tysięcy lat. Są przykładowo stosowane w przemyśle:

  • odzieżowym
  • papierniczym
  • szkutniczym
  • spożywczym itp

Lekarze w niektórych przypadkach wykorzystują podczas leczenia medyczną marihuanę. Takie leczenie bywa skomplikowane, a stosowanie wymaga ścisłej współpracy na linii lekarz-pacjent. Podanie konopi w formie waporyzacji wymaga miareczkowania dawki, co trzeba mieć na uwadze. Dodatkową zaletą może być fakt, że nasiona medycznej marihuany można kupić całkowicie legalnie.

Powrót na górę